Lavandula angustifolia - Levandule lékařská " Melissa Lilac ", květináč 13cm

Tip
145 Kč –13 %
melissa lilac 2
145 Kč –13 % 125 Kč
Skladem

Letošní sazenice levandule lékařské, kultivar Melissa Lilac

Vyšší odrůda se stříbřitými listy a světle fialovými květy

Dodrůstá 60 cm

Moc krásné  květenství, naše srdeční záležitost:)

Květináč 13 cm

Detailní informace

Detailní popis produktu

Levandule úzkolistá 'Melissa Lilac' - jeden z druhů levandulí, pocházející ze západního Středomoří, hojně se vyskytující v jižní Francii, Španělsku, Itálii, ale i v Maďarsku. Jedná se o stálezelený, aromatický polokeř, kvetoucí různě sytými odstíny modrofialové barvy. Některé kultivary jsou nádherné svým růžovým zbarvením, a zvláštní s bílou barvou.

Levandule Melissa Lilac dorůstá výšky 50-60 cm, je to kompaktní, hustá odrůda vhodná i k tvarování. Doba kvetení červen - srpen. Sázíme 30 - 40 cm od sebe.

Vysazujeme je do lehčích, suchých, dobře propustných písčitých půd, dobře snáší i půdy kamenité. V těžších půdách, které nasakují zimní vlhkost a mokro levandule uhyne. Stanoviště volíme slunné a teplé.

Odkvetlé květy je vhodnější odstranit a celý keřík mírně zastřihnout, hlubší sestřih provádíme až z jara v průběhu března a dubna, pro větší rozkošatění rostliny.

Rostlina je mrazuvzdorná, ovšem při tužších zimách a jako ochranu před zimním mokrem je vhodnější levanduli na podzim zahrnout chvojím, apod.

Při pěstování v nádobách si dejte pozor na promrznutí rostliny.

Kontejner 13 cm.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: