Lavandula x intermedia SENSATIONAL - Levandule prostřední, francouzská, lavandin

Novinka
75 Kč
Skladem

Sazenice levandule prostřední

Dorůstá 80 - 90 cm - v době květu

Velmi výrazné a aroma a plné květy

Kontejner 9 cm

Detailní informace

Detailní popis produktu

Levandule intermedia ' Sensational ' je novinkou letošního roku v našem eshopu. Levandule je známá také pod názvem Lavandula x intermedia ' Tesseract '.

Je známá svými velkými, plnými, tmavě fialovými květními klasy a stříbřitým olistěním. V zahradě ji nepřehlédnete. Velmi přitahuje včely a motýly.

Tento kultivar francouzské levandule dorůstá 80 - 90 cm, je tedy poměrně náročný na prostor. Hodí se do různých stylů zahrad, jak pro moderní, tak venkovskou.

Levandule je obecně známá pro své blahdárné účinky na tělo i duši. Tuto francouzskou levanduli doporučujeme zejména k dekoračním účelům - kytice, vonné pytlíčky a polštářky apod. Komerčně se ve světě využívá zejména k destilaci levandulového oleje. (Francie, Chorvatsko, Maďarsko, USA).

Jako každá levandule potřebuje plné slunce a dobře propustnou půdu, nejlépe s přídavkem vápence. Sázíme alespoň 70 cm od sebe, nedoporučujeme netkanou textilii, stejně ani tak závlahový systém. Levandule je suchomilná trvalka a po 2  týdnech, kdy se chytí ji není třeba vůbec zalévat - pokud není v nádobě.

Lavandin obecně nakvétá o měsíc později oproti levanduli lékařské ( Lavandula angustifolia). Rozvitých květů se tedy dočkáte až během července.

V tento moment doporučujeme i prohlídku ve francouzské Provence, kdy jsou levandulová pole nejkrásnější. Pohoří Luberon a oblast Valensolle Provence-Alpes-Côte d’Azur. Tady naleznete ta nejkrásnější levandulová pole a také kiosky a malebné kavárničky, které nabízí sortiment s levandulí. Naše rodina " ujíždí " na máslových sušenkách s levandulovými květy:)

Opatství Senanque je nejznámější lokalita, kde najdete levandulová pole i klášter Sénanque. Stojí za to vidět i města Gordes, Luberon, Vaucluse apod...

S francouzskou levandulí Sensational ve Vaší zahradě se alespoň malinko přiblížíte ke skutečné Provence.

Kontejner 9 cm.

 

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: