Levandule lékařská " Maison Aromatique " kontejner 14 cm

Tip
179 Kč –22 %
officin 3
179 Kč –22 % 139 Kč
Skladem

Vzrostlá levandule lékařská - nově vyšlechtěný aromatický druh

Květy světle fialové na dlouhých stoncích

Mrazuvzdorná

Kontejner 14 cm, výška rostliny cca 15 cm

K odeslání na jaře 2024

Před odesláním Vás budeme kontaktovat

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Levandule lékařská "Maison Aromatique" je nový druh levandule vypěstovaný v Itálii. Tvoří vyšší stonky s podlouhlými klásky jemně až středně fialových květů.

Dokáže kvést poměrně dlouho, většinou po oba měsíce letních prázdnin. Listy jsou neopadavé, úzké, sivě modrozelené v zimě a na jaře a světle zelené během léta. Její barva vždy vynikne ve větší mase, proto doporučujeme sesazovat dohromady třeba 3 rostliny nebo z více rostlin udělat lem nebo pole pod stromem se světlou korunou.

Levandule lékařská je vhodná na přípravu čajů a sirupů, popřípadě do sladkého pečiva. Přidává se do Provensálského koření.

Květy levandule lékařské - i ostatních druhů levandulí se používají do vonných pytlíčků a polštářků pro klidný spánek. Její využití v kosmetickém průmyslu je také značné. Mýdla, esenciální oleje, parfémy atd.

Není náročná na půdní typ, i když přednost dávají mírně vápenité zemi. Každopádně zem musí být dobře propustná – je mrazuvzdorná, ale spíše suchomilná , nesnáší mokro na kořenech.

Po odkvětu je důležité ostříhat odkvetlé stvoly a upravit tak vzhled rostliny. Často se květy stříhají ještě v létě na sušení (zavěsit do vzdušné místnosti hlavičkami dolů). Aby rostlina brzy nezestárla tím, že zdřevnatí spodní větve a nové výhony se budou válet po zemi, každé jaro rostlinu sestříhněte na 10-15 cm loňských větví. Bude hustší a pokvete bohatěji. Plně mrazuvzdorná do cca -27°C.

Levandule posíláme plně zakořeněné v kontejneru o průměru 14 cm, velikost rostliny 15 - 20 cm

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: