Lavandula angustifolia - Levandule lékařská " Melissa Lilac "

Tip
339 Kč –17 %
melisa lilac 1
339 Kč –17 % 279 Kč
Skladem

Levandule lékařská, kultivar  "Melissa Lilac" dorůstající až 60 cm

Světle fialové, plné květy, stříbrné listy

Kontejner o průměru 18 cm - větší rostlina

Mrazuvzdorná

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Levandule úzkolistá 'Melissa Lilac' - jeden z druhů levandulí, pocházející ze západního Středomoří, hojně se vyskytující v jižní Francii, Španělsku, Itálii, ale i v Maďarsku. Jedná se o stálezelený, aromatický polokeř, kvetoucí různě sytými odstíny modrofialové barvy. Některé kultivary jsou nádherné svým růžovým zbarvením, a zvláštní s bílou barvou.

Levandule Melissa Lilac dorůstá výšky 50-60 cm, je to kompaktní, hustá odrůda vhodná i k tvarování. Doba kvetení červen - srpen. Sázíme 30 - 40 cm od sebe.

Vysazujeme je do lehčích, suchých, dobře propustných písčitých půd, dobře snáší i půdy kamenité. V těžších půdách, které nasakují zimní vlhkost a mokro levandule uhyne. Stanoviště volíme slunné a teplé.

Odkvetlé květy je vhodnější odstranit a celý keřík mírně zastřihnout, hlubší sestřih provádíme až z jara v průběhu března a dubna, pro větší rozkošatění rostliny.

Rostlina je mrazuvzdorná, ovšem při tužších zimách a jako ochranu před zimním mokrem je vhodnější levanduli na podzim zahrnout chvojím, apod.

Při pěstování v nádobách si dejte pozor na promrznutí rostliny.

Kontejner 18 cm.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: