Bobkový list, výška 3m, kontejner 40cm - Vavřín ušlechtilý - Laurus nobilis

Tip
4 300 Kč –13 %
laurus xxl
4 300 Kč –13 % 3 700 Kč
Skladem

Vavřín v kontejneru o průměru 40 cm

Výborný do omáček, polévek a přípravě červených mas, zejména zvěřiny

Výška rostliny cca 3m - krásná, velká rostlina

Pouze na osobní odběr

 

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vavříny jsou známé již od dob starého Říma. Tehdy se věřilo, že přinášejí bohatství a štěstí. Císařové a vítězové olympijského klání byli korunováni věnci z vavřínových listů.

Vavřín ušlechtilý neboli Laurus nobilis je stálezelený stromek dosahující výšky okolo 1,8 metru a rozrůstající se do šíře až 90 cm.

Pochází ze Středomoří, kde z něj může vyrůst statný až několika metrový strom.

Květy tohoto keře či stromku jsou spíše nenápadné. Rozkvétají žlutavou barvou v úžlabních vrcholících. Plodem jsou černomodré bobule.

Vavříny milují dobře prohnojenou zahradní půdu a chráněná slunná stanoviště. Snesou i částečný stín.

V našich podmínkách v zimě vavřín vymrzá, a proto jej pěstujeme v přenosných nádobách a pouze na léto jej přenášíme ven z uzavřených místností. U vavřínů je dobré mít se na pozoru se zálivkou, neboť její nedostatečné množství, nebo naopak přelití, může mít za následek poruchy růstu této rostliny. Vavříny pěstované v nádobách potřebují kromě pravidelné zálivky také pravidelné přihnojování. Je nutné je každoročně přesazovat, a to vždy do o něco málo větších květináčů, neboť poměrně rychle rostou. Při přesazování nesmí být jakkoli porušeny jejich kořeny. Na zimu vavřín s nádobou přestěhujeme na světlé místo, kde jej pěstujeme při pokojové teplotě. Pokud jsme pro něj vyhradili chladnější prostory, nezapomeneme výrazně přes zimu omezit zálivku.

A ještě lepší je, že tak budeme mít pořád při ruce zázračné koření s mnoha léčivými účinky, například pomáhá při chřipce a nachlazení, zlepšuje trávení a snižuje otoky.

Bobkový list je tradičním kořením české kuchyně, nesmí chybět ve svíčkové, nakládané zelenině nebo v luštěninách.

Bobkový list podporuje trávení, zvyšuje chuť k jídlu, chrání před plynatostí, snižuje hladinu zlého cholesterolu, pročišťuje játra a střeva, podporuje tvorbu žluči. Navíc dokáže snižovat hladinu krevního cukru, proto by ho měli co nejčasněji přidávat do jídla lidé s diabetem druhého typu.

Vzrostlý vavřín v kontejneru o průměru 40 cm máme v naší levandulové zahradě k osobnímu odběru.

Vhodný i jako originální dárek.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: