Salvia officinalis " Purpurascens " - Šalvěj lékařská

95 Kč –10 %
salvia purpurea 4
95 Kč –10 % 85 Kč
Skladem

Šalvěj purpurová se zajímavými zelenými listy s nádechem do fialova

Vhodná do trvalkového záhonu i bylinkové zahrádky

Kontejner 14cm

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jsou kvetoucí, vonící, léčivé, nenáročné a především krásné. Šalvěje můžete pěstovat v desítkách nádherných kultivarů.

Šalvěj lékařská (Salvia officinalis) pochází ze středomořské oblasti, kde se tradičně používá jako běžné koření i léčivá bylina.

Celá rostlina je velmi aromatická. Používá se jako koření do nejrůznějších jídel. Velmi dobře doplňuje pokrmy ze zvěřiny a ryby.

Neopomenutelné jsou také její léčivé účinky. Hlavní užití je jako desinfekce při zánětech nebo poranění například v ústní dutině.

Také zmírňuje kašel a zlepšuje trávení. Silice samotná je pak hojně využívána díky své vůni v kosmetice či potravinářství.

Působí blahodárně při poštípání hmyzem. Lze ji používat jako koření, ale mnohem častěji je pěstovaná pro zajímavě zbarvený list jako okrasná rostlina například v kombinaci s jinými barevnolistými šalvějemi (šalvěje ´Purpurescens´, ´Icterina´).

Šalvěje vyžadují sušší a propustný substrát, lesní snese i vlhčí zeminu a také polostín. Vůči mrazům jsou rostliny odolné, nesnášejí však zamokřenou těžkou půdu, a to zvláště v zimě.

Při holomrazech kořeny rostlin zamulčujte, ale pozor na přebytečnou vlhkost u krčku. Ideálním mulčem je štěrk, při mrazivých větrech prospěje chvojí.

Pokud se stanou vytrvalé šalvěje po více letech méně vzhlednými, pomůže jim rozsazení, zmlazení radikálním řezem.

Kontejner 14 cm.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: