Pažitka pobřežní - Allium schoenoprasum

85 Kč –30 %
Pazitka pobrezni2
85 Kč –30 % 59 Kč
Skladem

Vzrostlá pažitka do každé bylinkové zahrádky

Trvalka, která má velké využití v kuchyni

Kontejner o průměru 10,5cm

 

 

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pažitka pobřežní je druh jednoděložné rostliny používané i jako zelenina z čeledi amarylkovitých. Z botanického hlediska patří do rodu česnek (Allium).

Vyskytuje se přirozeně v Evropě včetně ČR, v Asii i v Severní Americe, na Sibiři i na Kamčatce a u kanadských jezer. Rostlina je vytrvalá a dá se pěstovat v květináči i záhonu. Pažitka vysazená poblíž růží působí jako ochrana před mšicemi a plísněmi

Pažitka, lidově též "šnitlík", má v české gastronomii své čestné místo. Jde o trsovitě rostoucí bylinu s dutými trubkovitými zelenými listy, které mají štiplavou příjemnou vůni a chuť. Od jara je možné nať bohatou na obsah vitamínu C a B2 sklízet a přidávat do nejrůznějších pokrmů a salátů.
Od konce května, kdy začínají vykvétat fialová kulovitá květenství, listy tvrdnou a nejsou již příliš chutné a atraktivní. Kvetení je možné oddálit pravidelným odřezáváním listové části.

Využití:

Pažitku lze vysadit přímo na záhon nebo do nádob a umístit na okno, aby byla čerstvá nať neustále po ruce. Pažitka povzbuzuje chuť k jídlu a podporuje trávení. Užívá se jako mírné projímadlo.Listy i květy lze použít do salátů, obložených chlebů, pomazánek, polévek...

Návod na pěstování:

Pažitku lze i rychlit během zimního období. Stanoviště by mělo být světlé až polostinné, bez přímého oslunění. Půdy těžší, hlinité, humózní a vlhčí. Množí se dělením trsu nebo semenem.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: