Eucalyptus gunni - " Blahovičník Gunnův " kontejner 18 cm

690 Kč –28 %
eucalyptus gunnii 3
690 Kč –28 % 490 Kč
Skladem

Velmi dekorativní keřík s voňavými kulatými listy

Kontejner o průměru 18 cm 

Mrazuvzdorný

 

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nejvoňavější eukalyptus, endemický druh vyskytující se pouze v Tasmánii. Patří do čeledi myrtovité a pochází z Tasmánie.

Blahovičník je menší stromek s drobnými, kulatými lístky, jejichž barva bývá šedá až modrá.

Z těch se uvolňují vonné silice, které usnadňují dýchání v místnosti a ulevují při různých dýchacích potížích.

Zajímavostí je, že tato rostlina nevrhá téměř žádný stín, protože listy se vždy natáčí vůči slunci tak, aby byly chráněny před jeho žárem.

Eucalyptus gunni je stálezelený stromek, který dosahuje až výšek 40 metrů. U nás se většinou pěstuje jako přenosná - pokojová rostlina.

Pokud zůstane venku, je dobré jej ochránit bílou netkanou textilíí.

Eucalyptus patří mezi náročnější rostliny na pěstování. Dopřejte dostatek rozptýleného světla, propustnou půdu a pravidelnou zálivku. Substrát by měl být stále vlhký, nedopusťte, aby zcela vyschnul. Je to ale jedna z těch rostlin, u které je velmi tenká hranice mezi dostatečnou vlhkostí substrátu a přelitím, proto si na to dávejte veliký pozor! I když rostlině usychají listy, může být přelitá. Kořeny začnou v důsledku veliké vlhkosti uhnívat a nejsou tak schopné dodávat zbytku rostliny potřebnou vláhu.

Jako substrát do květináče můžete použít obyčejný zahradnický substrát z rašeliny, nebo obyčejnou zeminu, kterou na zahradě máte. Substrát promíchejte s pískem v poměru 1:4, tzn. jeden díl písku, čtyři díly zeminy. Písek zajistí, že bude substrát dobře propustný a eukalyptus vám neuhnije

Eukalyptus je velmi rychle rostoucí strom. V průměru může poporůst až o 1,5 metru za rok.

Eukalyptus není nutné pravidelně stříhat. Pokud však chcete, aby se rostlina stala hustější, můžete ji v průběhu růstu zkrátit o 1/3 délky. 

Blahovičník přímo miluje vzdušnou vlhkost, proto mu dopřejte pravidelné rosení a hlavně ho postavte na misku s vodou a oblázky nebo keramzitem.

Zimování doma je ideální na světlém chladnějším místě s mírnou zálivkou. Obzvlášť pozor si dejte na suchý vzduch z topení a velké teplo, rostlina by za těchto podmínek nemusela přečkat zimu. Vzrostlé jedince můžete také přemístit na zahradu, v zimě ale rostlinu raději chraňte netkanou textilí.

Kontejner o průměru 18 cm.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: