Vistárie čínská - Wisteria sinensis

Tip
479 Kč –18 %
vistarie3
479 Kč –18 % 390 Kč
Skladem

Nejkrásnější popínavá rostlina kvetoucí brzy zjara fialovými květy.

Hledáte-li popínavou rostlinu, která Vám oživí dům či plot, s vistárií nešlápnete vedle.

Kontejner 12 cm - rostlina cca 40 cm vysoká

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Toužíte proměnit svůj kousek zahrady v pohádkové místo, kde se bude každému líbit? Pak jistě sáhnete po rostlinách s bohatými květy.

Jednou z nich je i vistárie, která má až půl metru dlouhá, bohatá květenství.

Sice si budete muset několik let počkat, než se budete moci z květů těšit – v závislosti na podmínkách totiž kvete pět až osm let od výsadby, ale výsledek stojí za to.

Než se však pro její pěstování rozhodnete, je třeba zmínit, že jde o jedovatou dřevinu, a tak se nehodí do zahrad, v nichž se pohybují děti.

Vistárii je nejlepší zasadit teď na jaře, sazenice by měla být předpěstovaná v květináči. Pro rostlinu zvolte chráněné místo, kam nefouká ledový severní vítr.

Troška mrazu ale rostlině nevadí, dokonce po namrznutí dobře obrůstá. Přesto má vistárie ráda slunečné místo, takže jižní či jihovýchodní strany zahrady jí prospějí.

Půda by měla být hlinitá a propustná, s dostatkem živin.

Rostlinu vysaďte dále od zdi, aby netrpěla suchem.

Pokud má vhodné podmínky, jde o rychle rostoucí dřevinu, která může brzy dosáhnout výšky až 15 metrů a roztahovat se do stran.

Vistárie kvete od května do června hroznovitým květenstvím v nejrůznějších odstínech bílé, růžové a fialové.

Pokud se rostlině daří, jsou výhony doslova obsypány květy. Hrozny jakoby padají směrem dolů a dá se říci, že připomínají hustý déšť.

Po odkvětu se tvoří plstnaté lusky, které rostlinu zdobí na podzim. Až po úplném odkvětu se zcela rozvinou lichozpeřené listy.

Alfou a omegou úspěšného pěstování je správný řez, který by se měl provádět ve dvou fázích.

Zatímco v zimě se provádí řez, kterým udržujeme tvar, v létě rostlině krotíme růst. Správným řezem podpoříme zejména tvorbu květů.

Na konci července zkracujeme výhony zhruba o 2/3.

Nejvýraznější řez se provádí před začátkem vegetačního období, při kterém zkracujeme výhony z loňského roku na 3 až 4 očka.

Vistárie je popínavá rostlina, v květu a po dešti je hodně těžká, opora by proto měla být pevná a silná. Poslouží zeď domu nebo dobře zabetonované kovové opory.

Rozhodně ji tedy nepouštějte do míst, kde je okap, satelit nebo třeba plaňkový plot, vše by mohla svými silnými výhony rozmačkat a zničit.

Kontejner 12 cm.

Více na: https://abecedazahrady.dama.cz/clanek/vistarie-popinava-krasa-ktera-vyrazi-dech-jak-ji-pestovat

 Více na: https://abecedazahrady.dama.cz/clanek/vistarie-popinava-krasa-ktera-vyrazi-dech-jak-ji-pestovat

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: