Rozmarýn lékařský na kmeni, výška 70 cm

790 Kč –17 %
P5309477
790 Kč –17 % 649 Kč
Skladem

Nádherná rozmarýna na kmínku v kontejneru o průměru 18 cm

Skvost ve vaší zahradě

Suchomilná trvalka - bylina.

Doporučujeme zimní pokrývku.

Vhodná jako dárek

Nelze odeslat přes Zásilkovnu

 

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rozmarýn lékařský nazývaný též rozmarýna lékařská (Rosmarinus officinalis) je stálezelená léčivá rostlina z čeledi hluchavkovitých, keřovitého vzrůstu.

Původní areál zahrnuje Středomoří. Pěstuje se také v Anglii, USA, Mexiku a téměř po celé střední a východní Evropě, zde ale nezplaňuje, neboť nepřežije tuhé zimy a musí přezimovat ve skleníku. Lze jej pěstovat i doma na slunném místě, v zimě za oknem a v létě na balkoně či terase, nedoroste však do výšky dvou metrů.

Jako koření se užívají listy jehličkovitého vzhledu, sušené i čerstvé, celé i drcené či jemně mleté. Pomáhá lepšímu trávení, vylučování žluči a moči, proti nadýmání, při nízkém krevním tlaku. Je třeba opatrnosti, může ve velkém množství škodit zdraví. Používá se buď samotný, nebo jako součást provensálského koření. Dodává jídlům trpce kořeněnou chuť, vůní se podobá kadidlu. Užívá se při přípravě skopové a jehněčí pečeně, telecího masa, drůbeže, vařených ryb a rajských omáček.

Rozmarýna vyžaduje teplé a celoročně velmi slunné stanoviště, půda by měla být lehká, písčitá, dobře propustná a jen velmi mírně vlhká, přemokření může způsobit hnilobu kořenů a odumření celé rostliny. Během léta je možné rostlinu pěstovat venku, protože ale nesnáší teploty pod bodem mrazu (zejména v kombinaci s vlhkem), je nutné ji na zimu přenést domů nebo do chladnějšího skleníku (optimální teplota během zimního období je okolo 10 °C a neměla by poklesnout pod 5 °C). Množí se buď semeny, která se vysévají na jaře, nebo stonkovými řízky, jež se zapichují do písčité půdy.

Rozmarýna na kmeni je speciální technikou upravována do tvaru, kdy se stříhají postranní větvičky a nechává se pouze korunka.

Výška stonku - kmínku 40 - 50 cm, výška korunky 30 cm

Rozmarýnu na kmeni by bylo nejlepší si osobně vyzvednout, ale můžeme i poslat:-)

Kontejner 18 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: