Bobkový list - Vavřín ušlechtilý - Laurus nobilis, květináč 14 cm

190 Kč –11 %
laurus 1
190 Kč –11 % 169 Kč
Skladem

Vavřín v kontejneru o průměru 14 cm

Výborný do omáček, polévek a přípravě červených mas, zejména zvěřiny

Výška rostliny cca 25 cm 

Doporučujeme pěstovat jako přenosnou rostlinu

 

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vavříny jsou známé již od dob starého Říma. Tehdy se věřilo, že přinášejí bohatství a štěstí. Císařové a vítězové olympijského klání byli korunováni věnci z vavřínových listů.

Vavřín ušlechtilý neboli Laurus nobilis je vždyzelený stromek dosahující výšky okolo 1,8 metru a rozrůstající se do šíře až 90 cm.

Pochází ze Středomoří, kde z něj může vyrůst statný až několika metrový strom.

Květy tohoto keře či stromku jsou spíše nenápadné. Rozkvétají žlutavou barvou v úžlabních vrcholících. Plodem jsou černomodré bobule.

Vavříny milují dobře prohnojenou zahradní půdu a chráněná slunná stanoviště. Snesou i částečný stín.

V našich podmínkách v zimě vavřín vymrzá, a proto jej pěstujeme v přenosných nádobách a pouze na léto jej přenášíme ven z uzavřených místností. U vavřínů je dobré mít se na pozoru se zálivkou, neboť její nedostatečné množství, nebo naopak přelití, může mít za následek poruchy růstu této rostliny. Vavříny pěstované v nádobách potřebují kromě pravidelné zálivky také pravidelné přihnojování. Je nutné je každoročně přesazovat, a to vždy do o něco málo větších květináčů, neboť poměrně rychle rostou. Při přesazování nesmí být jakkoli porušeny jejich kořeny. Na zimu vavřín s nádobou přestěhujeme na světlé místo, kde jej pěstujeme při pokojové teplotě. Pokud jsme pro něj vyhradili chladnější prostory, nezapomeneme výrazně přes zimu omezit zálivku.

A ještě lepší je, že tak budeme mít pořád při ruce zázračné koření s mnoha léčivými účinky, například pomáhá při chřipce a nachlazení, zlepšuje trávení a snižuje otoky.

Bobkový list je tradičním kořením české kuchyně, nesmí chybět ve svíčkové, nakládané zelenině nebo v luštěninách.

Bobkový list podporuje trávení, zvyšuje chuť k jídlu, chrání před plynatostí, snižuje hladinu zlého cholesterolu, pročišťuje játra a střeva, podporuje tvorbu žluči. Navíc dokáže snižovat hladinu krevního cukru, proto by ho měli co nejčasněji přidávat do jídla lidé s diabetem druhého typu.

Odesíláme vitální vzrostlou rostlinu v kontejneru o průměru 14 cm.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: