Pěchava podzimní - Sesleria autumnalis

Novinka
125 Kč
Skladem

Středně vysoká okrasná tráva, kvetoucí stříbřitě-bílými klasy

Vhodná na suchá a slunná místa

Vnese do zahrady lehkost

Kontejner 11 cm

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pěchava podzimní patří mezi oblíbené okrasné trávy, které řadíme do čeledi Poaceae – lipnicovité. Rostlina má evropský původ, areál výskytu zahrnuje jihovýchodní oblasti Balkánu a severní území Itálie. V přirozeném prostředí se jí daří především na skalnatých vápencových svazích a na sušších stráních s dostatkem slunečních paprsků.

Pěchava podzimní je pěkný druh okrasné trávy, který tvoří husté trsy světle zelených listů, trsy jsou vysoké zhruba 30 cm, v době květu mívá až 50 cm.

Velmi působivá okrasná tráva se svěže zelenými listy tvořící husté trsy.  Zhruba od poloviny října začínají světle zelená stébla mírně žloutnout, ale trsy nadále zůstávají pěkné i během zimy, kdy je zkrášlí námraza nebo jemný sněhový poprašek. Tato okrasná tráva se může pochlubit asi 10centimetrovými, stříbřitě-bílými klasy, které podtrhnou ladnost trsů. Rostlina kvete v srpnu a září.

Pěchava podzimní má v oblibě jižněji orientovaná slunná stanoviště, ale vadit jí nebude ani polostín. Vyhovují jí dobře propustné, spíše sušší zeminy, ale výborně toleruje i mírně vlhké půdy. Není náročná na živiny a dařit se jí bude v písčitých nebo štěrkovitých zahradních zeminách. Podobně jako ve volné přírodě preferuje vápnité půdy.

Rostlina nepotřebuje přihnojování a prakticky po celé období vegetace nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Trsy se obejdou bez stříhání, na jaře z nich stačí jen opatrně vytahovat všechny suché nebo poškozené listy. Starší rostliny obvykle ztrácí na kondici i atraktivitě, proto je vhodné je po 4 či 5 letech zmladit a rozdělit. Pěchava podzimní v našich podmínkách přečká zimu bez újmy, mrazům odolává do -23 °C.

Vynikne na okrajích smíšených trvalkových záhonů, pěstovaná v nádobách je příjemným osvěžením teras a balkonů

Přitažlivá v podrostu okrasných dřevin, uplatní se jako solitér na pěstěném trávníku. Lze ji kombinovat i jinými okrasnými travinami, ale zajímavé kombinace vytvoří i s levandulí, šalvějí, perovskií nebo s šantou.

Kontejner 11 cm.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: