Lupinus polyphyllus " Legendary Red Shades " - vlčí bob mnoholistý

115 Kč –34 %
Lupinus Legendary Red Shades
115 Kč –34 % 75 Kč
Skladem

Velmi pěkná, středně vysoká trvalka vhodná na slunná, sušší stanoviště

Kontejner 9 cm

Detailní informace

Detailní popis produktu

Původní druh Lupiny je zastoupen v Severní a Jižní Americe, ve Středomoří, východní Africe a na Blízkém východě.

V České republice není žádný druh původní, široce je zde však rozšířena lupina mnoholistá (Lupinus polyphyllus), pocházející původně ze západních oblastí Severní Ameriky.

Lupina je trsnatá rostlina. Výška trsu je 70-90 cm, v květu může být vysoká až přes 1m. Listy dlanitě složené, úzké, cípaté z 5 až 15 celokrajných lístků, světle zelené s dlouhým řapíkem. Stonek slabší, světle zelený na jehož konci je dlouhý hrozen pantoflíčkových květů. Květy produkují velké množství nektaru, jsou tedy lákavé pro hmyz. Květy purpurově červené, kvetení červen, červenec. Vykvétají od spoda, tedy na vrcholu je vždy plno nových nerozvitých poupat.

Lupinu vysazujeme na slunečné stanoviště do výživné, propustné, spíše sušší zeminy. Mrazuvzdornost do -34°C ( zóna 4 ). Ačkoliv vlčí bob dobře snáší mráz, škodí mu přílišná zimní vlhkost půdy, proto je jistější zimní přikrývka.

Pozor – Celá rostlina je jedovatá, obsahuje alkaloid, který způsobí poškození jater a nervového systému, při velkém zasažení ochrnutí dýchacích cest a tedy smrt. Přestože existují jedlé druhy, jejichž semena se využívají podobně jako soja, okrasné lupiny jsou nepoživatelné, také vysoce toxické.

Kontejner 9 x 9 cm

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: