Helleborus Orientalis " Double Pink Spotted " - čemeřice východní

249 Kč –23 %
helleborus double pink spotted 2
249 Kč –23 % 190 Kč
Skladem

Okrasná trvalka kvetoucí brzy na jaře

Vhodná do polostínu

Kontejner 12 cm

Detailní informace

Detailní popis produktu

Čemeřice jsou trvalky patřící do čeledi Ranunculaceae – pryskyřníkovité. Původní druh čemeřice východní roste ve světlých lesích a vápenatých půdách na Ukrajině, Kavkaze a v Turecku.

Jsou to vytrvalé, stálezelené nebo sezónně zatahující byliny s velkými, dlanitě členěnými nebo složenými listy a pětičetnými květy, v nichž je koruna nahrazena kalichem. Květy opylují zejména čmeláci.

Krásné květy i listy čemeřice zdobí zimní a jarní zahrady od ledna až do konce května. Květy čemeřic mohou být bílé, růžové, purpurové i zelené.

Rozvíjejí se už v zimě a časném předjaří a udržují si svůj půvab ještě dlouho po odkvětu.

I když je to poměrně nenáročná trvalka, slunce v lásce nemá, takže se jí zavděčíte místem v polostínu až stínu, pod listnatými keři a stromy, blízko zdí.

Helleborus Orientalis " Double Pink Spotted " má poloplný růžovo-bílý květ s výraznými tmavě fialovými tečkami uprostřed, pilovité listy zelené barvy.

Čemeřice dorůstá do výšky 40 cm.

Nejlépe se čemeřicím daří v velmi živné, středně těžké půdě,  zásadité až neutrální reakce.

Během kvetení vyžaduje rostlina pravidelnou zálivku, tedy pokud nemrzne. V létě jí přemokření škodí, protože může docházet k rozvoji plísňových a houbových chorob. Větší sucho během letního období většině druhů nevadí.

Celá rostlina, zejména pak semena a oddenek, obsahují nebezpečné, pomalu vstřebatelné jedy. Pozor tedy na malé děti a domácí zvířata.

Kontejner 12 cm.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: