Dlužicha 'Solar Eclipse' - Heucherella 'Solar Eclipse'

165 Kč –15 %
Heucherela 1
165 Kč –15 % 139 Kč
Skladem

Trvalka vhodná do polostínu

Ozdobné panašované listy

Bílé květy

Kontejner 9 cm

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dlužichy (Heuchera) patří do široké čeledi lomikamenovité. Heucherella je mezirodový kříženec mezi Heucherou a její příbuznou Tiarellou.

Jsou nenáročné na pěstování. Původní domovinou dlužich je Severní Amerika, kde tyto rostliny získaly značnou mrazuvzdornost.

Mezi stovkami dnes vyšlechtěných odrůd dlužich najdeme snad téměř všechny barevné odstíny, jaké si jen lze představit (limetková, žlutá, meruňková,

oranžová, krvavě rudá, růžová..

Listy dlužich jsou okrouhlé až srdčité, hladké i chlupaté, okraje mají zoubkované i silně zkadeřené, případně i s výrazným barevným žilkováním.

Abychom dosáhli co nejlepšího efektu olistění, je třeba sesadit více různobarevných rostlin do jedné skupiny. Do skalek a květináčů volíme drobnolisté

kultivary, uplatní se však i jako rostliny půdopokryvné.

Dlužichy jsou typicky podrostové trvalky, takže jim vyhovuje například stanoviště pod vzrostlými stromy, ať už okrasnými, či ovocnými.

Mají rády polostinná až stinná místa, popřípadě se dají použít na severní strany budov, kde nesvítí polední slunce, což se týká především odrůd se

žlutým či oranžovým listem, které by mohl sluneční žár popálit.

Dlužichy se hodí do výsadby s druhy, které mají podobné pěstitelské nároky.

Můžeme je kombinovat například s kakostem, ostřicí či dalšími druhy trav, které tolerují prostředí podrostu, dále s bohyškou nebo floxy.

Výška: 20 cm

Květ: bílý, VI. - VII.

Velmi pěkná - tmavě fialový list se světle zeleným okrajem.

Kontejner 9 cm.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: