Lomikámen - Saxifraga "Alpino early Carnival"

79 Kč –12 %
Alpino Rose2
79 Kč –12 % 69 Kč
Momentálně nedostupné

Drobná, nádherně kvetoucí skalnička vytvářející kobercové polštáře

Kontejner 0,5l

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lomikameny jsou drobné, nádherně kvetoucí skalničky. Daří se jim na skalkách, v nádobách a některé druhy se pěstují i jako léčivky nebo pokojové rostliny.

Latinské jméno Saxifraga je složené ze slov saxatilis = skalní (rostoucí na skalách) a frango = lámat a souvisí se způsobem růstu těchto rostlin, které najdeme většinou ve skalních štěrbinách nebo mezi štěrkem.

Lomikamenů je kolem 400 botanických druhů a najdeme je růst téměř po celém světě.

Lomikameny jsou rostliny nenáročné, v přírodě většinou rostou na kamenitých substrátech s nepříliš vysokým obsahem živin. Většinou jsou i velice otužilé – mnoho druhů je horských až vysokohorských, některé rostou až k hranici věčného sněhu a ledu, kde již mnoho jiných rostlin nepřežije.

Tyto skalní rostliny  nutně potřebují dostatek světla po celý den. Celodenní přímé slunce by mohlo rostliny spálit, ovšem příliš zastíněné místo jim zničí kompaktní polštářkovitý tvar a nakonec je zahubí. Ideální je takové místo, které je stíněné před poledním úpalem, s nebem vysoko nad hlavou a chlazené průvanem.

Zeminu potřebují lomikameny hlinitopísčitou až štěrkovitou, velice dobře propustnou.

Lomikameny můžeme pěstovat i v nádobách. Ideální jsou větší kamenná či keramická koryta nebo mísy, v nichž si postavíme spárovou „miniskalku“ z výše uvedeného substrátu a úzkých kamenů, mezi jejichž spáry rostliny zasázíme.

Nádoby umístíme na chladnější místo chráněné proti polednímu úpalu, avšak s dostatkem rozptýleného světla po celý den.

Pokud už jsou lomikameny v těchto malých skalkách dobře ujmuté, nevyžadují téměř žádnou zálivku.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: