Levandule velká Munstead Strain - levandule lékařská

Novinka
439 Kč –32 %
P6020343
439 Kč –32 % 299 Kč
Momentálně nedostupné

Velká levandule lékařská kvetoucí světle fialovými květy.

Silná, zdravá rostlina do vaší zahrady.

Vhodná i jako dárek.

Kontejner o průměru 18 cm

K dodání dva týdny od objednání

Detailní informace

Detailní popis produktu

Levandule úzkolistá 'Munstead Strain' - jeden z nejznámějších druhů levandulí, pocházející ze západního Středomoří, hojně se vyskytující v jižní Francii, Španělsku, Itálii, ale i v Maďarsku. Jedná se o stálezelený, aromatický polokeř, kvetoucí různě sytými odstíny modrofialové barvy. Některé kultivary jsou nádherné svým růžovým zbarvením, a zvláštní s bílou barvou.

Levandule Munstead dorůstá výšky 30-45 cm, je to kompaktní, hustá odrůda vhodná i k tvarování. Doba kvetení červen - srpen

Vysazujeme ji spíše do lehčích, suchých, dobře propustných písčitých půd, dobře snáší i půdy kamenité. V těžších půdách, které nasakují zimní vlhkost a mokro levandule uhyne. Stanoviště volíme slunné a teplé. Odkvetlé květy je vhodnější odstranit a celý keřík mírně zastřihnout, hlubší sestřih provádíme až z jara v průběhu března a dubna, pro větší rozkošatění rostliny. Rostlina je mrazuvzdorná, ovšem při tužších zimách a jako ochranu před zimním mokrem je vhodnější levanduli na podzim zahrnout chvojím, apod.

Při pěstování v nádobách si dejte pozor na promrznutí rostliny.

Levanduli Munstead Strain dodáváme v kontejneru o průměru 18 cm

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: