Levandule lékařská Officinalis

85 Kč –12 %
Levandule lekarska 3
85 Kč –12 % 75 Kč
Skladem

Krásná, hustá bylinka levandule se stříbrnými listy

Květy vhodné na sirupy, čaje, koupele

Kontejner 9 cm

Dovoz z Itálie

Dostupná od začátku dubna

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nové mladé sazenice levandule lékařské

Levandule lékařská (úzkolistá) je základní druh pocházející z francouzské části Středozemí. Tvoří vyšší stonky s podlouhlými klásky jemně až středně fialových květů. V přírodě se rozmnožuje semeny nebo řízkováním.

Dokáže kvést poměrně dlouho, většinou po oba měsíce letních prázdnin. Listy jsou neopadavé, úzké, sivě modrozelené v zimě a na jaře a světle zelené během léta. Její barva vždy vynikne ve větší mase, proto doporučujeme sesazovat dohromady třeba 3 rostliny nebo z více rostlin udělat lem nebo pole pod stromem se světlou korunou.

Levandule lékařská je vhodná na přípravu čajů a sirupů, popřípadě do sladkého pečiva. Přidává se do Provensálského koření.

Květy levandule lékařské - i ostatních druhů levandulí se používají do vonných pytlíčků a polštářků pro klidný spánek. Její využití v kosmetickém průmyslu je také značné. Mýdla, esenciální oleje, parfémy atd.

Není náročná na půdní typ, i když přednost dávají mírně vápenité zemi. Každopádně zem musí být dobře propustná – je mrazuvzdorná, ale spíše suchomilná , nesnáší mokro na kořenech.

Po odkvětu je důležité ostříhat odkvetlé stvoly a upravit tak vzhled rostliny. Často se květy stříhají ještě v létě na sušení (zavěsit do vzdušné místnosti hlavičkami dolů). Aby rostlina brzy nezestárla tím, že zdřevnatí spodní větve a nové výhony se budou válet po zemi, každé jaro rostlinu sestříhněte na 10-15 cm loňských větví. Bude hustší a pokvete bohatěji. Plně mrazuvzdorná do cca -27°C.

Sazenice posíláme plně zakořeněné v kontejneru K9 tj. 9 x 9 x 10 cm

Odesíláme ve speciálních přepravních obalech - bezpečná cesta k vám.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: