Lavandula angustifolia Officinalis - levandule lékařská

Tip
79 Kč –18 %
lekarska
79 Kč –18 % 65 Kč
Skladem

Levandule lékařská dorůstající 30-60 cm, vypěstováno v ČR

Světle fialové květy, stříbrné listy

Výška sazenice 15 cm

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mladé levandule lékařské - plně prokořeněné

Levandule lékařská (úzkolistá) je základní druh pocházející z francouzské části Středozemí. Tvoří vyšší stonky s podlouhlými klásky jemně až středně fialových květů. V přírodě se rozmnožuje semeny nebo řízkováním.

Dokáže kvést poměrně dlouho, většinou po oba měsíce letních prázdnin. Listy jsou neopadavé, úzké, sivě modrozelené v zimě a na jaře a světle zelené během léta. Její barva vždy vynikne ve větší mase, proto doporučujeme sesazovat dohromady třeba 3 rostliny nebo z více rostlin udělat lem nebo pole pod stromem se světlou korunou.

Levandule lékařská je vhodná na přípravu čajů a sirupů, popřípadě do sladkého pečiva. Přidává se do Provensálského koření.

Květy levandule lékařské - i ostatních druhů levandulí se používají do vonných pytlíčků a polštářků pro klidný spánek. Její využití v kosmetickém průmyslu je také značné. Mýdla, esenciální oleje, parfémy atd.

Není náročná na půdní typ, i když přednost dávají mírně vápenité zemi. Každopádně zem musí být dobře propustná.

Levandule je mrazuvzdorná, spíše suchomilná, nesnáší mokro na kořenech.

Po odkvětu je důležité ostříhat odkvetlé stvoly a upravit tak vzhled rostliny. Často se květy stříhají ještě v létě na sušení (zavěsit do vzdušné místnosti hlavičkami dolů). Aby rostlina brzy nezestárla tím, že zdřevnatí spodní větve a nové výhony se budou válet po zemi, každé jaro rostlinu sestříhněte na 10-15 cm loňských větví. Bude hustší a pokvete bohatěji. Plně mrazuvzdorná do cca -27°C.

Sazenice posíláme plně zakořeněné v kontejneru K9 tj. 9 x 9 x 10 cm

Odesíláme ve speciálních přepravních obalech - bezpečná cesta k vám.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: