Salvia officinalis " Tricolor " - Šalvěj lékařská

79 Kč –17 %
Salvia tricolor 3
79 Kč –17 % 65 Kč
Momentálně nedostupné

Mladé rostliny šalvěje lékařské se zajímavými panašovanými listy s nádechem do fialova

Vhodná do trvalkového záhonu i bylinkové zahrádky

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jsou kvetoucí, vonící, léčivé, nenáročné a především krásné. Šalvěje můžete pěstovat v desítkách nádherných kultivarů.

Šalvěj lékařská (Salvia officinalis) pochází ze středomořské oblasti, kde se tradičně používá jako běžné koření i léčivá bylina.

Celá rostlina je velmi aromatická. Používá se jako koření do nejrůznějších jídel. Velmi dobře doplňuje pokrmy ze zvěřiny a ryby.

Neopomenutelné jsou také její léčivé účinky. Hlavní užití je jako desinfekce při zánětech nebo poranění například v ústní dutině.

Také zmírňuje kašel a zlepšuje trávení. Silice samotná je pak hojně využívána díky své vůni v kosmetice či potravinářství.

Působí blahodárně při poštípání hmyzem. Lze ji používat jako koření, ale mnohem častěji je pěstovaná pro zajímavě zbarvený list jako okrasná rostlina například v kombinaci s jinými barevnolistými šalvějemi (šalvěje ´Purpurescens´, ´Icterina´).

Šalvěje vyžadují sušší a propustný substrát, lesní snese i vlhčí zeminu a také polostín. Vůči mrazům jsou rostliny odolné, nesnášejí však zamokřenou těžkou půdu, a to zvláště v zimě.

Při holomrazech kořeny rostlin zamulčujte, ale pozor na přebytečnou vlhkost u krčku. Ideálním mulčem je štěrk, při mrazivých větrech prospěje chvojí.

Pokud se stanou vytrvalé šalvěje po více letech méně vzhlednými, pomůže jim rozsazení, zmlazení radikálním řezem.

Kontejner 9 x 9 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: