Reveň kadeřavá - Rebarbora

Novinka
69 Kč –20 %
Rebarbora 3
69 Kč –20 % 55 Kč
Vyprodáno

Mladé sazenice Rebarbory kadeřavé v kontejneru o objemu 0,5l

Odesíláme po 20. květnu

Detailní informace

Detailní popis produktu

Reveň není sice bylina, ale zelenina, ale i tak ji pro vás máme v nabídce :-)

Reveň vlnitá - kadeřavá, známá také pod jménem reveň rebarbora nebo jen zkráceně rebarbora, připomíná svými listy lopuch. Od toho ji ale odlišují dvoumetrová květenství, která se objevují od května do června. 

Konzumují se mladé listové řapíky. Připravíte z nich výbornou, příjemně kyselou marmeládu. Reveň dodá skvělou, osvěžující chuť také moučníkům, zpracovává se i do kompotu a spousty dalších.

Reveň patří k nejranějším zeleninám.

Péče o tyto plně mrazuvzdorné rostliny není náročná.

Co se půdy týče, upřednostňuje reveň hlubokou humózní zeminu neutrální či zásadité reakce, ale v podstatě jí stačí, když má dostatek živin.

Po celou dobu vegetace jí poskytujte dostatek vláhy. Pravidelně odstraňujte tvořící se květenství, aby se rostliny zbytečně nevysilovaly. Více na: https://abecedazahrady.dama.cz/clanek/reven-rebarbora-nepropasnete-dobu-sklizne-je-tu Více na: https://abecedazahrady.dama.cz/clanek/reven-rebarbora-nepropasnete-dobu-sklizne-je-tu

Půda lehká, jež se na jaře rychle zahřívá, zajistí dřívější úrodu než půda těžká a mokrá. Rostliny vysazujeme jeden metr od sebe.

Dobu sklizně ovlivní i umístění rostliny – na výsluní řapíky dozrají rychleji než v polostínu (reveň lze bez problémů sázet pod ovocné stromy, jejichž koruny se vzájemně ještě nedotýkají).

Mladé sazenice rebarbory odesíláme v kontejnerech o průměru 0,5l po 20.květnu

 Více na: https://abecedazahrady.dama.cz/clanek/reven-rebarbora-nepropasnete-dobu-sklizne-je-tu

Více na: https://abecedazahrady.dama.cz/clanek/reven-rebarbora-nepropasnete-dobu-sklizne-je-tu

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: