Helleborus orientalis Pink Lady - čemeřice východní

195 Kč –15 %
helleborus orientalis red spotted 1
195 Kč –15 % 165 Kč
Momentálně nedostupné

Okrasná trvalka kvetoucí brzy na jaře

Vhodná do polostínu

Kontejner 12 cm

Detailní informace

Detailní popis produktu

Čemeřice jsou trvalky patřící do čeledi Ranunculaceae – pryskyřníkovité. Původní druh čemeřice východní roste ve světlých lesích a vápenatých půdách na Ukrajině, Kavkaze a v Turecku.

Jsou to vytrvalé, stálezelené nebo sezónně zatahující byliny s velkými, dlanitě členěnými nebo složenými listy a pětičetnými květy, v nichž je koruna nahrazena kalichem. Květy opylují zejména čmeláci.

Krásné květy i listy čemeřice zdobí zimní a jarní zahrady od ledna až do konce května. Květy čemeřic mohou být bílé, růžové, purpurové i zelené.

Rozvíjejí se už v zimě a časném předjaří a udržují si svůj půvab ještě dlouho po odkvětu.

I když je to poměrně nenáročná trvalka, slunce v lásce nemá, takže se jí zavděčíte místem v polostínu až stínu, pod listnatými keři a stromy, blízko zdí.

Čemeřice východní 'Pink Lady' kvete světle růžovými květy se slabým až silnějším purpurovým tečkováním. Originalitu květům dodají zajímavé bílé tyčinky. Pilovité listy zelené barvy jsou stálezelené. Čemeřice dorůstá do výšky 40 cm.

Nejlépe se čemeřicím daří v hlubší hlinité, humózní, vlhké, ale dobře propustné spíše vápenité půdě, a tak se rozhodně nehodí pod azalky a rododendrony, které potřebují zeminu kyselou.

Během kvetení vyžaduje rostlina pravidelnou zálivku, tedy pokud nemrzne. V létě jí přemokření škodí, protože může docházet k rozvoji plísňových a houbových chorob. Větší sucho během letního období většině druhů nevadí.

Celá rostlina, zejména pak semena a oddenek, obsahují nebezpečné, pomalu vstřebatelné jedy. Pozor tedy na malé děti a domácí zvířata.

Kontejner 12 cm.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: