Eucalyptus gunni - " Blahovičník Gunnův " kontejner 14 cm

Novinka
439 Kč –36 %
eucalyptus gunnii 3
439 Kč –36 % 279 Kč
Skladem

Velmi dekorativní stromeček s voňavými kulatými listy, kontejner o průměru 14cm

V ČR pěstujeme jako přenosnou rostlinu, odesíláme na jaře.

Vhodný jako dárek

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nejvoňavější eukalyptus, endemický druh vyskytující se pouze v Tasmánii. Patří do čeledi myrtovité a pochází z Tasmánie.

Blahovičník je menší stromek s drobnými, kulatými lístky, jejichž barva bývá šedá až modrá.

Z těch se uvolňují vonné silice, které usnadňují dýchání v místnosti a ulevují při různých dýchacích potížích.

Zajímavostí je, že tato rostlina nevrhá téměř žádný stín, protože listy se vždy natáčí vůči slunci tak, aby byly chráněny před jeho žárem.

Gunni Eukalyptus gunni je stálezelený stromek, který dosahuje až výšek 40 metrů. U nás se pěstuje jako pokojová rostlina.

Eucalyptus patří mezi náročnější rostliny na pěstování. Dopřejte dostatek rozptýleného světla, propustnou půdu a pravidelnou zálivku. Substrát by měl být stále vlhký, nedopusťte, aby zcela vyschnul. Je to ale jedna z těch rostlin, u které je velmi tenká hranice mezi dostatečnou vlhkostí substrátu a přelitím, proto si na to dávejte veliký pozor! I když rostlině usychají listy, může být přelitá. Kořeny začnou v důsledku veliké vlhkosti uhnívat a nejsou tak schopné dodávat zbytku rostliny potřebnou vláhu. Blahovičník přímo miluje vzdušnou vlhkost, proto mu dopřejte pravidelné rosení a hlavně ho postavte na misku s vodou a oblázky nebo keramzitem.

Zimování je ideální na světlém chladnějším místě s mírnou zálivkou. Obzvlášť pozor si dejte na suchý vzduch z topení a velké teplo, rostlina by za těchto podmínek nemusela přečkat zimu. Vzrostlé jedince můžete také přemístit na zahradu, v zimě ale rostlinu raději chraňte netkanou textílí.

Kontejner o průměru 14 cm odesíláme během jara.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: