Čemeřice východní " Pretty Ellen Red "

199 Kč –15 %
helleborus prety ellen red 3
199 Kč –15 % 169 Kč
Momentálně nedostupné

Okrasná trvalka kvetoucí brzy na jaře

Vhodná do polostínu

Kontejner 11 cm

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Čemeřice jsou trvalky patřící do čeledi Ranunculaceae – pryskyřníkovité. Původní druh čemeřice východní roste ve světlých lesích a vápenatých půdách na Ukrajině, Kavkaze a v Turecku.

Jsou to vytrvalé, stálezelené nebo sezónně zatahující byliny s velkými, dlanitě členěnými nebo složenými listy a pětičetnými květy, v nichž je koruna nahrazena kalichem. Květy opylují zejména čmeláci.

Krásné květy i listy čemeřice zdobí zimní a jarní zahrady od ledna až do konce května. Květy čemeřic mohou být bílé, růžové, purpurové i zelené.

Rozvíjejí se už v zimě a časném předjaří a udržují si svůj půvab ještě dlouho po odkvětu.

I když je to poměrně nenáročná trvalka, slunce v lásce nemá, takže se jí zavděčíte místem v polostínu až stínu, pod listnatými keři a stromy, blízko zdí.

Čemeřice východní " Pretty Ellen Red " nese jednoduché květy v tmavě vínové barvě.. Střed je ozdobený béžovými tyčinkami a kolem hrdla mají okvětní plátky limetkově žlutozelené oko. Vykvétá (podle počasí) od února do dubna na 30-35 cm vysokých, vzpřímených stoncích.

Rostlina kvete bohatě a tvoří kompaktní trs s neopadavými, dlanitými, temně zelenými, kožovitými listy.

Nejlépe se čemeřicím daří v hlubší hlinité, humózní, vlhké, ale dobře propustné spíše vápenité půdě, a tak se rozhodně nehodí pod azalky a rododendrony, které potřebují zeminu kyselou.

Během kvetení vyžaduje rostlina pravidelnou zálivku, tedy pokud nemrzne. V létě jí přemokření škodí, protože může docházet k rozvoji plísňových a houbových chorob. Větší sucho během letního období většině druhů nevadí.

Celá rostlina, zejména pak semena a oddenek, obsahují nebezpečné, pomalu vstřebatelné jedy. Pozor tedy na malé děti a domácí zvířata.

Kontejner 11 cm.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: