Čemeřice nachová - Orientalis

Tip
99 Kč –30 %
cemerice 1
99 Kč –30 % 69 Kč
Skladem

Okrasná trvalka v kontejneru o obsahu 0.5l

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Čemeřice nachová - čeleď čemeřicovité - Helleboraceae, pochází z východní Evropy, nejblíže od nás z východního Slovenska.

Čemeřice je vytrvalá rostlina. Květy rostou na rostlině většinou po třech a bývají skloněné, okvětní lístky červenofialové.

Skloněnost květů je pro ní užitečná, protože rozkvétá brzy v předjaří, kdy ještě hrozí občasné sněhové přeháňky. Mrazu odolává velmi dobře.

Čemeřice rostou volně v listnatých lesích. Mnohé druhy jsou velmi proměnlivé. Výška rostlin se pohybuje v rozmezí 25 až 60 cm

Rostliny mají krátké silné oddenky nebo přezimující listnaté lodyhy. Všechny druhy čemeřic obsahují srdeční glykosidy, jsou jedovaté!

Čemeřice nachová má tmavě purpurové nebo zeleně zbarvené květy vně purpurově potřísněné. Kvete v rozmezí březen až květen. Listy mají svěží zelenou barvu.

Čemeřici vyhovuje polostinné až stinné stanoviště, i když snese slunce. Optimální je vlhčí propustná humózní půda se zásaditou reakcí. Vyniknou především starší rostliny, necháme je růst více let na stejném místě.

Vynikne ve velkých skupinách na trvalkových záhonech, ve skalkách, volně rostoucí podrost okrasných dřevin a stromů.

Květ se stále častěji používá také řezaný.

Odesíláme mladé rostliny v kontejneru o obsahu 0.5l

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: